فیلتر هوای کربنی

کربن می تواند با اکسیژن درمان شود، که منافذ کربن را باز می کند و میزان جذب آن را بالا می برد. بعد از این درمان، این کربن، کربن فعال گفته می شود زیرا به آسانی می تواند ذرات و بو ها را به دام بیاندازد.

فیلتر هوای کربنی، از کربن فعال شده برای به دام انداختن مواد شیمیایی و گازها استفاده می کند و همچنین می تواند دود سیگار را فیلتر کند.

همانطور که هوا از فیلتر هوا عبور کرد، کربن فعال شده گازها و بوها را جذب می کند و آنها را خنثی می کند. برای گازهای خیلی بدبو، کربن فعال شده می تواند با جذب گازهای مبتلا، اشباع و یا زیاد شود.

فیلتر کربن فعال شده به عنوان یک فیلتر هوا برای محیط زیست هایی که نیاز به حذف مواد شیمیایی از هوا دارند بسیار مناسب است.

فیلتر هوای کربنی

فیلتر هوا کربنی یا گازی یک فیلتر نازک سیاه است از گرانول کربن فعال برای حذف بو (ترکیبات آلی فرار و یا VOC ) و آلودگی های غیر ذرات مانند گازهای حاصل از پخت  پز، گازهای ساطع شده از رنگ، مصالح بنایی (مانند فرمالدئید) و عطر استفاده می کند.
این نوع فیلتر هوا معمولا در مقابل فیلتر هوا هپا نصب می شوند. یک نقطه ضعف این فیلتر هوا این است که آنها به سرعت بعد از جذب دوره دود، تاثیر خود را از دست می دهد بنابراین تقریبا هر ماه باید تعویض شوند.
اگرچه قیمت فیلتر هوا از نوع کربنی مانند فیلتر هوا کاغذی نسبتا ارزان است. مزیت این فیلتر هوا این است که آنها اجزای بزرگ را حذف می کنند ( به عنوان یک پیش فیلتر عمل می کنند)، و با این کار طول عمر فیلتر هوا هپا را که گران قیمت است افزایش می دهد.
از انواع دیگر فیلتر هوا : فیلتر هوا یونی ، فیلتر هوای کاغذی ،‌ فیلتر هوای هپا ، فیلتر هوای اسفنجی ، فیلتر هوای uv ، فیلتر هوای روغنی و …
- استیو جابز

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 8 =