دستگاه تزریق فوم

دستگاه تزریق فوم

 معرفی دستگاه تزریق فوم :

دستگاه تزریق فوم دوجزئی فشار قوی در ابتدا مایعی که بیشتر شبیه به پلی ال یا پلی ایزوسیانت می باشد را دریافت میکند و پس از تغییراتی که بر روی آنها انجام میدهد در نهایت فوم های پلی یورتان را به عنوان محصول نهایی خارج میکند.

تبدیل مواد اولیه ای مانند پلی ایزوسیانت به فوم پلی یورتان را واکنش قالب گیری تزریقی یا به اختصار RIM مینامند.

بر خلاف تولید کامل قطعات و یا محصولات نیمه تمام توسط وسایل فیزیکی اولین مرحله در تولید پلی یورتان شامل یک واکنش شیمیایی می باشد که در این مرحله از تولید رخ می دهد.

تجهیزات تولید با ضریب اطمینان بالایی برای به انجام رساندن این مرحله مهم در دسترس می باشد.

این تکنولوژی و دستگاه تزریق فوم در ابتدا توسط کمپانی بایر در شهر لورکوزن آلمان توسعه داده شد و بعد از ان بسیاری از شرکت ها دستگاه تزریق فوم های دیگری را برای برنامه های کاربردی مهم طراحی کردند که بر اساس شیمی پلی یورتان پایه گذاری شده اند.

دستگاه تزریق فوم را دو دسته فشار بالا و فشار پایین تقسیم بندی می کنند .

دسته فشار پایین دارای ویژگی های زیر است :

دو مخزن با ظرفیتی  مناسب ماشین که متشکل از سیستم همزن مواد داخل مخزن نیز میشود که این سیستم همزن با توجه به مواد مصرفی و قطعات تولیدی انتخاب خواهد شد. در نهایت دارای 4 مخزن برای رنگ و شست و شو می باشد.

امروزه پیشرفت تکنولوژی و رسیدن به این نقطه که میتوان از حداقل فضا بیشترین استفاده را برد و صرفه جویی در مصرف انرژی و مواد از موارد اصلی زندگی می باشد

انسان تصمیم گرفت به جای استفاده از مواد ساختمان سازی سنتی از مواد پیشرفته ی امروزی استفاده کند که هم جای کمتری میگیرند هم هزینه ی کمتری دارند و هم مقاومت آنها در بسیاری از موارد بیشتر از مصالح ساختمانی سنتی است.

به همین خاطر است که دستگاه تزریق فوم توانسته است بیشترین تاثیر را در زمینه ساختمان سازی ایفا نماید.

دیوار هایی که وزن سبک تر و قدرت تحمل بالا تری دارند بی شک میتوانند جایگزین دیوارهای چند صد کیلویی و بعضا چند تنی آجری شوند.

این دیوارها در برابر زلزله مقاوم ترند و در صورتی که شدت زلزله و زمان آن بیشتر از حد معمول باشد در صورت ریزش آسیب کمتری نسبت به دیوار آجری به اشخاصی که ممکن است در اطراف آن باشند وارد میکند.

این دیوار ها با توجه به تکنولوژی ساختی که برای ساخت آنها به کار میرود ارزان تر از دیوار های آجری و بتنی هستند در نتیجه هزینه ساخت یک واحد مسکونی به وسیله این دیوارها بسیار کاهش می یابد و در کل قیمت خانه کاهش چشمگیری خواهد داشت.

در صورت کاهش هزینه ساخت و در نهایت کاهش قیمت کلی مسکن میتوان شاهد رونق این صنعت در کشور بود و مشاغل زیادی در کنار آن دوباره به رونق افتاده و شاهد شکوفایی خوبی در این زمینه باشیم.

دستگاه تزریق فوم 1
دستگاه تزریق فوم 1

دستگاه تزریق فوم فیلتر هوا pu:

دستگاه تزریق فوم فیلتر هوا پلی یورتان pu مخصوص تولید فیلتر هوای خودرو سبک و سنگین است.

دستگاه تزریق فوم فیلتر هوا پلی یورتان pu شامل چند قطعه اصلی می باشد که شامل پمپ ها ،میز cnc ، نازل تزریق می باشد.

فوم چیست ؟

فوم ها ترکیبات شیمیایی خاصی هستند که به حرارت مستقیم و غیر مسقیم در کوره ها ساخته شده و در داخل آنها سلول توزیع می گردد ، یک سلول خلع کوچکی است که در حین تولید فوم توسط گاز در داخل پلیمر ایجاد می شود این سلول های توزیع شده می توانند باز ، نیمه باز و بسته باشند.

همچنین فوم ها به نسبت ابر و اسفنج از ماندگاری بالاتری برخوردارند به همین دلیل در کالاهای با کیفیت به صورت گسترده استفاده می شود.

فوم ها یک ترکیبات شیمیایی پلیمری هستند که خود شامل سه نوع می باشند:

  1. فوم پلی یورتان
  2. فوم های پلی اتیلن
  3. فوم های پلی استایلن

فوم پلی اتیلن و فوم پلی استالین اغلب در زمینه های عایق حرارتی ، ضربه گیر ، عایق صوتی و …. کاربرد دارد.

از این فوم ها در صنایع تشک و کالای خواب مبلمان و دکوراسیون از فوم های نوع اول یعنی پلی یورتان استفاده می شود.

این دسته از فوم ها خود در دو نوع وارد بازار می شوند :

فوم گرم : علت نام گذاری فوم گرم نوع ساخت آن می باشد که در دمای بالای کوره پخته می شود. خاصیت فوم گرم سفت بودن آن است که بر اثر استفاده کم و فوم نرم تر می شود.

فوم سرد : فوم سرد یکی از انواع فوم های پلی یورتان می باشد که در صنعت شاخه خاصی از آن به نام فوم سرد شناخته می شود. این فوم در طبقه فوم های سلولی باز جای میگیرد.

در فوم سرد ساختار سلول های درون فوم باز بوده و با یکدیگر ارتباط دارند به نحوی که در هنگام اعمال فشار بر این نوع فوم ، هوای موجود در بین این تخلخل ها جا به جا شده و این خاصیت موجب انعطاف پذیری و نرمی فوم پلی یورتان می گردد.

نام گذاری این نوع از فوم ها به دلیل استفاده از حرارت کم یا غیر مستقیم در مراحل ساخت می باشد در نتیجه حالت ارتجاعی این فوم نسبت به فوم گرم بیشتر بوده و به طور قابل لمسی نرم تر از فوم گرم می باشد.

فوم ها معمولا در اندازه های مختلف مانند 10، 13 و یا 15 سانتی متری در بازار موجود می باشند. همچنین قالب فوم ها می توانند ساده ، تخت یا محدب باشند.

همچنین قالب فوم ها می تواند ساده و یا محدب یک طرف فوم تخت و یک طرف دیگر آن به صورت محدب است.

این قالب ها معمولا در جاهایی که برجستگی نیاز باشد استفاده می شود مانند نشیمنگاه مبلمان ، البته در برخی مدل های مبلمان و نه همه آنها چنین تکنیکی می تواند موثر باشد.

دستگاه تزریق فوم
دستگاه تزریق فوم

دستگاه تزریق فوم چیست ؟

به صورت ساده میتوان گفت دستگاه تزریق فوم با دریافت متریالی با حالت مایع (پلی ال،پلی ایزو سیانت و …) و انجام واکنش های شیمیایی خاص بر روی آنها فوم های پلی یورتان قابل تزریق تولید میکند و آمادگی دارد تا آنرا با فشار بسیار بالا در فرآیند قالبگیری تزریقی استفاده کند.

با بکارگیری این فرایند میتوان فوم های متنوعی تولید کرد که شامل فوم هایی با پوسته جدانشدنی(فوم اینتگرال) و فوم های با تخلخل بسیار ریز (شبه جامد) می باشند.

اصطلاح قالب گیری تزریقی تقویت شده به فرایند تولید هنگامی که دانه های ریز، تکه های کوچک و یا فیبر جهت اصلاح خواص پلی یورتان اضافه می شود اطلاق می شود که درعمل کامپوزیت های پلی یورتانی را به وجود می آورند.

از انواع دستگاه های تزریق فوم موجود در بازار با توجه به تفاوت کاربری آنها میتوان به دستگاه تزریق فوم آب بند تابلو برق و دستگاه تزریق فوم آب بند سینک ظرفشویی و دستگاه تزریق فوم زیره کفش اشاره کرد.

فوم پلی یورتان چیست؟

فوم پلی یورتان یکی از پرکاربردترین مواد پلیمری است. به طور کلی ماده پلی یورتان در بسیاری از صنایع کاربردارد و ویژگی اصلی آن توانایی ظهور در ماهیت های مایع جامد است.

فوم سرد پلی یورتان جهت ساخت و تولید انواع تشک مبل ، کاناپه ، صندلی خودرو و موتورسیکلت مورد استفاده قرار می گیرد.

قابلیت انعطاف پذیری بالا و نیز مقاومت بسیار فوم نرم پلی یورتان در مقابل عوامل کششی و ارتجاعی از مزایای این محصول می باشد.

از مزایای فوم پلی یورتان می توان به وزن سبک ، استحکام بالا ، نفوذپذیری کم در برابر بخار اب ، مقاومت حرارتی بالا ، چسبندگی قوی به بسیاری از مواد و … می باشد.

اما از معایب آن می توان به پاک کردن این مواد از روی سطوح کار دشواری است ، در محیط زیست جذب نمی شود و گاز متصاعد شده هنگام کار برای مجریان مضر می باشد و در هنگام کار با ان باید موارد ایمنی رعایت شود.

دو راه برای رسیدن به ساختار رایج پلی اورتان ها وجود دارد:

  • با استفاده از یک عامل پف دهنده در تولید فوم پلی یورتان شیمیایی که مستقیما در حین فرآیند پلیمریزاسیون تشکیل می شوند.
  • با افزودن یک عامل پف دهنده در تولید فوم پلی یورتان در دستگاه تزریق فوم فیزیکی که در حین فرآیند پلیمریزاسیون از یک محلول مایع تبخیر می شود و یا در دمای مشخصی جهت تشکیل گاز دی اکسید کربن و نیتروژن تجزیه می شود. عوامل پف دهنده در تولید فوم پلی یورتان فیزیکی مناسب حاوی ترکیبات آلی فرار مانند CFCها ، HCFC ها ، HFCها هستند.
استفاده از عوامل پف دهنده در تولید فوم پلی یورتان فیزیکی مزایای متعددی را به همراه خود دارد:

هیچ ترکیب اضافه ای به ساختار خود وارد نمی شود.

تبخیر عوامل پف دهنده در تولید فوم پلی یورتان در دستگاه تزریق فوم باعث خنک شدن دستگاه در حین واکنش های چندجانبه گرمازای فرآیند ساخت فوم پلی یورتان می شود.

برخی از عوامل پف دهنده در تولید فوم پلی یورتان در دستگاه تزریق فوم را می توان به عنوان یک سلول گازی جهت افزایش اثر عایق حرارتی فوم به کار برد.

تکنولوژی اندازه گیری واختلاط :

دو جزء اولیه و اصلی یعنی پلی ال و پلی ایزوسیانات از تانک های تغذیه به ظروف کاری که مخازن تغذیه نامیده می شوند انتقال می یابند.

در فرایند تولید دو جزِئی، کلیه مواد لازم مانند فعال کننده ها، تثبیت کننده ها، مواد مقاوم در برابر شعله، رنگدانه ها و مانند آنها که برای انجام واکنش لازم است، در دو جزء اصلی (بیشتر در جزء پلی ال)و پلی استر موجود میباشند.

همچنین ممکن است پمپ های استیشن این مواد را به صورت دقیق به کلاهک اختلاط تزریق کرده و دقت و کیفیت فرآیند را افزایش دهند.

کاربرد های پلاستوفوم چیست؟

اخیرا یونولیت پروپان را تحت عنوان پلاستوفوم نام می برند.

استفاده از ورق های پلاستوفومی تا ابعاد 100*200 سانتی متر و ضخامتهای گوناگون از 4 تا 1000میلیمتر به عنوان زمینه background انواع تابلوها مانند تابلوی اعلانات و یا بسیاری از مصارف گوناگون دیگر.

انواع ورق و بلوک های پلاستوفومی در ابعاد گوناگون و ضخامت های متفاوت در بسته بندی های خاص و شکل دهی بوسیله دستگاه برش به منظور تهیه کاردستی دانش آموزان دوره های ابتدایی و راهنمایی البته با نظارت بزرگتر ها.

نحوه شناسایی فوم گرم از فوم سرد :

معمولا فوم ها قابل مشاهده و لمس هستند مخصوصا اگر فوم بالش طبی را بخواهید تست کنید با انگشت به قسمتی از فوم فشار وارد کنید و پس از چند لحظه آنرا بردارید اگر جای انگشت شما روی فوم باقی نماند آن فوم سرد است و اما اگر جای انگشتتان بصورت فرورفتگی باقی ماند یا آن را سوراخ کرد آن فوم ، فوم گرم است.

همچنین فوم های سرد در دمای پایین سفت می شوند پس در صورتیکه قصد خرید بالشتک از جنس فوم را در فصل های سرد سال دارید ، سفت بودن بالشتک ها امری طبیعی است و در هنگام قرار گرفتن در محیط گرم نرم تر می شود.

دستگاه تزریق فوم
دستگاه تزریق فوم

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحات دستگاه تولید فیلتر هوا و دستگاه تزریق فوم زیره کفش مراجعه نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =