دستگاه تزریق فوم آب بند تابلو برق

دستگاه تزریق فوم آب بند تابلو برق

دستگاه تزریق فوم آب بند تابلو برق :

 

دستگاه تزریق فوم آب بند تابلو برق یک اقدام پیشگیرانه بسیار مهم و کاربردی در محیط صنعتی است که علاوه بر ایجاد امنیت و سلامتی برای کارگران و تکنیسین های برق تاثیر بسزایی در افزایش طول عمر سیستم های الکترونیکی و تابلوهای برق دارد

در ادامه به معرفی فوم پلی یورتان و موارد استفاده آن از جمله در آب بند کردن تابلو های برق می پردازیم

برای اینکه بدانیم ماشین آلات تزریق فوم چیستند ونوع کاربری آنها  چگونه است،قبل از هرچیز باید بدانیم فوم چیست.

فوم متریالی پلاستیک شکل و متخلخل است که در صنایع زیادی کاربرد پیدا کرده است.سهولت فرآیند تولید،قیمت مناسب و خواص استحکامی بالا باعث رشد روزافزون این مواد شده است.

تاریخچه فوم پلی یورتان:

این ماده بسیار ارزشمند درسال 1937 در آلمان توسط اتو بایر کشف شد وبعد از آن این مواد به دلیل کاربردهای بسزایشان در موارد بسیاری مورد استفاده قرار گرفتند. اولین پلی یورتان از واکنش دی ایزوسیانات تولید شد و پس از طی مراحل آزمایشگاهی به تولید انبوه رسید.

آلیتان ها :

ترکیباتی هستند که در پیوند آنها یورتان موجود است. پیوند یورتانی از طریق واکنش افزایشی بین یک گروه ایزوسیانات ویک ترکیب دارای هیدروژن فعال مثل گروه هیدروکسیل تشکیل شده است.

گروه های ایزوسیانات به شدت واکنش پذیر بوده به همین دلیل علت واکنش آنها ربطی به افزایش دما ندارد.مهمترین ویژگی این گروه از پلیمرها این است که پس از واکنش ساختاری پایدار را به وجود می آید.

به طور کل پلی یورتان ها با کاربردهای مختلفی در دستگاه تزریق فوم آب بند تابلو برق شکل گیری وساخته میشوند در فرآوردهای فوم،فیلم، الاستومرها، پودرها، مایعات، امولیسیون ها قابل تولید  وبهره برداری هستند.

عملکرد دستگاه تزریق فوم آب بند تابلو برق :

دردرب تابلو برق ها ورق فلزی وگاها پلاستیکی به کار میرود وباعث جلوگیری از نفوذ گرد وخاک به داخل مدارات و بردهای الکترونیکی می شود . این درب های خاصیت نفوذ ناپذیری کاملی ندارند و لذا استفاده از فوم آب بند پلی یورتان توصیه می گردد

جنس فوم آب بند ازپلی یورتان است که جهت مصرف در درب های تابلو برق، یخچال وفریزر وباکس های آتش نشانی بکار گرفته میشود.

موارد استفاده از فوم آب بند :

دیگر موارد استفاده ازاین فوم ها در ساختمان سازی است با نوعی دیگر جهت پوشش دهی وبهینه کردن مصالح ساختمانی وطولانی تر کردن عمر لوله های ساختمانی  و پوشش عایق کاری کاربرد بسزایی دارد وهزینه ها را تا میزان قابل توجهی کاهش میدهد.

البته لازم به ذکر است درتزریق وکاربرد این فوم ها امکانات ومهارت وتجربه خاصی مورد نیاز است.

کاربردهای تزریق فوم :

کاربرد فوم های تزریقی گستره بزرگی دارد، ساخت بالشت مبلمان ،عایق کاری ساختمان،عایق کاری جداره یخچال و فریزر تولید زیره کفش ، تولید تزئینات داخل اتومبیل و … تنها قسمتی از کاربرد های این متریال جادویی در صنعت تولید است .

دستگاه تزریق فوم آب بند تابلو برق
دستگاه تزریق فوم آب بند تابلو برق

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه دستگاه تزریق فوم مراجعه نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =