تاثیر فیلتر هوا بر بیماری آسم

تاثیر فیلتر هوا بر بیماری آسم :

شاید برای شما سوال باشد که دستگاه تصفیه هوا چیست و چه کاربردی دارد؟

در پاسخ می توان گفت: اگر شما دچار آسم هستید، فیلتر هوا و یا پاک کننده هوای اتاق به شما کمک می کند تا راحت تر نفس بکشید.

برای افرادی که دچار تب یونجه (التهاب سینوس و بینی آلرژیک) و یا  COPD (آمفیزم یا برونشیت مزمن) هستند نیز همین گونه است.

اگر شما با یک فرد سیگاری زندگی می کنید، وجود یک فیلتر هوا احتمالا خیلی مفید خواهد بود. زیرا دود سیگار بیماری آسم را تشدید می کند. همچنین برای کودکان باعث گرفتگی بینی می شود.

آیا فیلتر هوا می تواند از علائم آسم جلوگیری کند؟

دستگاه تصفیه هوا ذرات کوچک موجود در هوا را حذف می کند. با این حال یک سری ذرات میکروسکوپی آلرژن وجود دارند که به راحتی با جارو و یا پاک کننده های هوا پاک نمی شوند و در لابه لای فرش انباشته می شوند.

جارو کردن فرش با یک جارو دستی برس مانند، باعث می شود مقادیر زیادی از این مواد حساسیت زا به هوا پرتاب شود، حتی اگر شما از یک فیلتر هوای هپا استفاده کنید.

در واقع اگر منبع مواد حساسیت زا در خانه باشد مثل سگ، گربه، پرنده و یا همستر، بعید است که فیلتر هوا نیز به اندازه کافی موثر باشد.

پاک کننده هوای اتق (فیلتر هوا ) تنها در اتاقی که در آن قرار دارد موثر است. بنابراین اگر شما مثلا 8 ساعت از زمان خود را در اتاق خواب خود می گذرانید ، این اولین محل برای نصب دستگاه فیلتر هوا خواهد بود.

به طور کلی اگر شما و یا یکی از دوستان شما دارای علائم آسم است و یک فرد سیگاری در منزل شما وجود دارد ، فیلتر هوا به احتمال زیاد باعث بهبود کنترل آسم خواهد بود.

اما اگر هیچ دود سیگاری در منزل شما وجود ندارد، فیلتر هوا برای بیماری آسم شما خیلی موثر نخواهد بود و اگر خود شما سیگار می کشید، استفاده از فیلتر هوا برای اطرافیان شما مفید خواهد بود و هیچ تاثیری بر روی شخص شما ندارد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =